Edirne ve Keşan Jandarma, uyuşturucu örgütünü çökertti

10.09.2013 Bölgesel Haberler

Edirne ve Kesan Jandarma, uyusturucu örgütünü çökertti...

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

** Edirne Il Jandarma ve Kesan Ilçe Jandarma Komutanligi ekiplerinin, Kesan, Kocaaeli, Istanbul, Bodrum ve Kilis'te ortaklasa yürüttügü uyusturucu operasyonunda, göz altina alinan 6 kisiden 4'ü tutuklandi ve toplam 3 bin 500 adet captogon marka uyusturucu hap ele geçirildi

Edirne Il Jandarma ve Kesan Ilçe Jandarma Komutanligi ekiplerinin, Kesan, Kocaaeli, Istanbul, Bodrum ve Kilis'te ortaklasa yürüttügü uyusturucu operasyonunda, göz altina alinan 6 kisiden 4'ü tutuklandi.
Bir süredir uyusturucu örgütü üzerinde çalisma yapan jandarma ekipleri, elebasi oldugu belirtilen ve Erikli Sahili'nde tatil yapan Sinan Çetiner (47)'den yola çikarak, uyusturucu örgütünü çökertti.
Çetiner'i izlemeye alan jandarma ekipleri, elebasinin Istanbul, Bodrum ve Kilis'te irtibatta oldugu bazi kisileri de tespit etti.
Sinan Çetiner, sebekenin Kilis ayagindaki uyusturucu haplarini, Suriye'den Türkiye'ye soktugu ve buradan dagitim yaptigi ögrenilen Ökkes Yilmaz (62)'i, arayarak 3 bin adet coptagon hap siparisi verdi.
Yilmaz da uyusturucu haplari Çetiner'e ulastirmak için kurye olarak kullandigi Ibrahim Karaoglu (34) ve esi H. Karaoglu (35)nu, Kocaeli'ne gönderdi.
Kocaeli'ne otobüsle gelen ve 3 bin adet hapi sampuan kutusu ile sigara paketinin içerisine gizleyen Karaoglu Çifti, otobüsten indikten sonra Ibrahim Çetiner'in otomobiline bindigi sirada kiskivrak ele geçirildi.
Arastirmayi genisleten jandarma ekipleri, haplari temin eden Ökkes Yilmaz'in Bodrum'da bulunan ve oradaki piyasaya haplari sürdügü bildirilen arkadasi Serdar Örs (39)'ü kaldigi otelde yakaladi.
Otel odasinda yapilan incelemede Örs'ün gizledigi 500 adet captagon hap da bulundu.
Kocaeli, Bodrum ve Kilis'te ele geçirilen kisiler, Kesan Ilçe Jandarma Komutanligi’na getirildi.
Jandarma ekipleri ayrica, örgütle baglantili oldugu gerekçesi ile Erikli Sahili'ndeki bir marketin isletmecisi H.Y. (23)'yi de gözaltina aldi.
8 Eylül 2013 Pazar günü Kesan Adliyesi'nde mahkemeye çikartilan süphelilerden H. Karaoglu ile H.Y. tutuksuz yargilanmak üzere serbest birakilirken, Sinan Çetiner, Ibrahim Karaoglu, Ökkes Yilmaz ve Serdar Örs “Örgüt kurma ve uyusturucu madde ticareti”nden dolayi tutuklanarak Edirne Kapali Cezaevi'ne gönderildi.
Uyusturucu örgütün Istanbul ayagindaki baglantisi oldugu ögrenilen I.E.Ç. ve G.B'nin de arandigi bildirildi. 

 

 

 

 

KAYNAK : Bu haber, Kesan Önder Gazetesinin Web Sitesinden alinarak; yayinlanabilmesi için, Genel Yayin Yönetmeni Oguz Yasar AKTAN’dan, tarafimca izin alinmistir.Yayin Hakki Önder Gazetesine ait Bu Haber Metaryelleri, Adi Geçen Gazeteden Izin Alinmadan Yayinlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

 

 

 

Yorumlar
Ad Soyad:

Email:

Yorumunuz:

Gönder