Engelli ve yaşlılar minibüse binmekte güçlük çekiyor

Engelliler ve Yaşlılarla İlgili Haberler

Engelli ve yaşlılar minibüse binmekte güçlük çekiyor
Admin 0
28.11.2018 Çarşamba 14:44
shadow

 

Şehiriçi ulaşım ihtiyaçlarını S.S. 25 No'lu Keşan Şehir İçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyesi olan şehiriçi minibüsler ile karşılamaya çalışan yaşlı ve engelli vatandaşların minibüse binerken zorlandığını görenler, kooperatif yönetiminin bu konuya el atması gerektiği görüşünü bildirdi.

Şehiriçinde, minibüslerin yolcu almaları için belirlenen duraklarda bekleyen yaşlı ve engelli vatandaşlar, engelli ve yaşlı taşımasına elverişli olmayan minibüslerin kaldırımın kenarına yanaşmaması nedeniyle minibüse binerken oldukça güçlük çekiyor. Şehiriçindeki ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için minibüs kullanmak zorunda kalan engelli ve yaşlı vatandaşlar, duraktan çıkıp, minibüsün durduğu yere kadar yürürken, yoldan minibüsün içerisine binerken yardım almak zorunda kalıyor. Minibüslerin kaldırım kenarlarına yanaşmamasıyla ilgili olarak S.S. 25 No'lu Keşan Şehir İçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetiminin ne gibi yaptırımlarda bulunacağını merak eden vatandaşlar, yaşlı ve engellilerin, minibüslere binerken çektikleri zorluğun görmezden gelinmemesi gerektiği görüşünü bildirdi.

Haber / FOTO: Haber MERKEZİ

 

 

KAYNAK : Bu haber, Keşan Gündem Saros Gazetesinin Web Sitesinden alınarak; yayınlanabilmesi için, tarafımca izin alınmıştır.Yayın Hakkı Keşan Gündem Saros Gazetesine ait Bu Haber Metaryelleri, Adı Geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz girin.

Yorum Yazın