Tuhafiyeciler Odası’ndan esnafa Yunanca dil desteği…

Bölgesel Haberler

Tuhafiyeciler Odası’ndan esnafa Yunanca dil desteği…
Admin 0
12.12.2018 Çarşamba 14:26
shadow

 

 

Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, dün esnafa Türkçe-Yunanca çeviri broşürü ve yerli üretim logolu etiket dağıttı.

Oda olarak esnafa her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydeden Kocaman“Özellikle son haftalarda Yunanistan’dan Keşan’a gelen misafir sayısında gözle görülür bir artış yaşanmaya başlandı. Yunanistanlı misafirler, artık hafta içi de gruplar halinde gelip alışveriş yapmaya başladı. Oda olarak esnafımızdan gelen talepler doğrultusunda Yunanistanlı müşterilere daha iyi hizmet verebilmeleri için Türkçe-Yunanca kelimelerin ve sayıların yer aldığı bir broşür bastırdık. Esnafımıza dağıtıyoruz. İnşallah işlerine yarayacaktır.” dedi.

YERLİ ÜRETİM LOGOLU ETİKET TE DAĞITILDI

Hasan Kocaman, ayrıca yerli ürünlerin tüketilmesinin tercih edilmesi için üzerinde “Yerli Üretim” logosu olan etiketler bastırdıklarını ve bunları da Yunanca broşürleri ile birlikte esnafa dağıttıklarını da söyledi.

YUNANCA KURSU AÇILICAK…

Tuhafiyeci esnafından Yunanca kursu açmaları konusunda yoğun istekte bulunulduğunu da bildiren Kocaman, bu kursun açılması için oda olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını ve kısa süre içinde kayıt almaya başlayacaklarını bildirdi.

(MEHMET İLMAN)

 

 

 

KAYNAK : Bu haber,Keşan Volkan Gazetesinin Web. Sayfasından alınarak; yayınlanabilmesi  için, tarafımca izin alınmıştır.Yayın Hakkı Keşan Volkan Gazetesine ait Bu Haber Metaryelleri, Adı geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz girin.

Yorum Yazın