Şehirlerarası ve şehiriçi yollarda kış lastiği uygulamasına başlandı

Bölgesel Haberler

Şehirlerarası ve şehiriçi yollarda kış lastiği uygulamasına başlandı
Admin 0
12.12.2018 Çarşamba 14:36
shadow

 

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, 1 Aralık 2017 tarihinde başlayan kış lastiği takma zorunluluğu ile ilgili uygulamalarına başladı.

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu nedeniyle Keşan Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, kış lastiği kontrollerine başladı. 1 Aralık 2018 tarihinde başlayan kış lastiği takma zorunluluğu ile ilgili kontroller, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince, şehiriçi minibüslerine ve ticari araçlara, Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince ise otobüs, kamyon ve TIR'lara yönelik gerçekleştirildi. Bu uygulamada, sürücülere kış lastiği ile ilgili bilgilendirmede de bulunurken, kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan araç sahiplerine, 625 TL cezai işlem uygulandı. Yetkililer, kış lastiğinin, insan hayatındaki önemine dikkat çekerek, sürücüleri bu konuda uyardı.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

 

KAYNAK : Bu haber, Keşan Gündem Saros Gazetesinin Web Sitesinden alınarak; yayınlanabilmesi için, tarafımca izin alınmıştır.Yayın Hakkı Keşan Gündem Saros Gazetesine ait Bu Haber Metaryelleri, Adı Geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz girin.

Yorum Yazın