Keşanlı yönetmen Ahmet Katıksız’ın “Şampiyon” filmi vizyonda

Bölgesel Haberler

Keşanlı yönetmen Ahmet Katıksız’ın “Şampiyon” filmi vizyonda
Admin 0
12.12.2018 Çarşamba 14:22
shadow

 

Ay Yapım tarafından yapılan ve yönetmenliğini Keşanlı olan Ahmet Katıksız’ın yaptığı ve senaryosunu Ahmet Katıksız ve Serkan Yörük’ün kaleme aldığı,“Şampiyon” filmi, 7 Aralık 2018 tarihi itibariyle, vizyona girdi...

SONGÜL KONAR

Filmde; Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Sibel Taşçıoğlu, Ali Seçkiner Alıcı, Serkan Ercan, Erdem Akakçe, Sekvan Serinkayarol aldı.

Filmin konusu ise, şöyle: Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikâyesini konu ediyor. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismiÖzdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisin kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataşbirlikte unutulmaz başarılara imza attı. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atmanarasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Senaryosunu Katıksız ile Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde ünlü jokey Halis Karataş’a Ekin Koç,Begüm Atman’a ise Farah Zeynep Abdullahhayat veriyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor.

“AHMET KATIKSIZ KİMDİR?”

8 Temmuz 1981 tarihinde Keşan’da doğan Ahmet KatıksızKeşan Atatürk İlkokulu’nda, Ortaokul ve liseyi de, Keşan Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Hatırlanacağı gibi Keşan Anadolu Lisesi’nin üst üste 5 yıl Edirne Şampiyonu olan Hentbol Takımının oyuncularındandır. Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunudur. Yönetmen ve senarist Deniz Akçay Katıksız ile evlidir.

“HANGİ FİLMLERDE YER ALDI?”

Ahmet KatıksızKurşun Yarası, Yağmur Zamanı, Kırık Kanatlar, Kanlı Düğün, Aşk Yolu, Aşka Sürgün, Ahh İstanbul, Sahte Prenses, Kod Adı, Köprü, Çemberin Dışında, Son Aşk: Aşk ve Üniversite, Asi, Güz Sancısı gibi filmlerde yönetmen yardımcılığı ve 2. yönetmen olarak yer alırken;Sonsuz Aşk ve birçok filmde yönetmen olarak yer aldı.

 

 

 

KAYNAK : Bu haber, Keşan Medya Gazetesinin(MEDYA-KEŞAN) Web. Sayfasından alınarak; yayınlanabilmesi  için, tarafımca izin alınmıştır.Yayın Hakkı Keşan Medya Gazetesine (MEDYA-KEŞAN) ait Bu Haber Metaryelleri, Adı geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz girin.

Yorum Yazın