GÜNEKAB’tan Tıbbi Atıklarla ilgili açıklama

Bölgesel Haberler

GÜNEKAB’tan Tıbbi Atıklarla ilgili açıklama
Admin 0
23.11.2018 Cuma 13:41
shadow

 

Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB) tarafından Tıbbi Atıklarla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının zorunlu koştuğu Mobil Atık Takip Sistemi (MoTAT), 01.01.2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başladı. Endüstriyel Atık Nakliye ve Tıbbi Atık Nakliye talebinizin işleme alınabilmesi için MoTAT sistemine üye olmanız ve nakliye taleplerinizi sistem üzerinden girmeniz gerekmektedir. Ayrıca MoTAT sisteminin başlaması ile birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri basılı UATF temin etmeyecek olup atık girişleri online olarak gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda atık nakliye ve bertaraf süreçlerinde sorun yaşamamanız için aşağıdaki kayıt işlemlerini yerine getirmeniz gerekmektedir.

1.aşama: Firmanız MoTAT sisteminde kayıtlı değil ise aşağıdaki aşamaları takip ederek kullanıcı adı ve şifresi temin etmek;

•Adım 1: https://online.cevre.gov.tr/ adresinden Çevre Bilgi Sisteminin açılması

•Adım 2:Kayıt Başlangıç sayfasından yeni Firma/İşletme türü seçilerek kayıt işlemi başlatılır

•Adım 3:Firma/İşletme bilgileri vergi numarasına "Vergi Numarasına Göre Kontrol Et" düğmesine tıklanarak alınır. Danışmanlık Firması / Çevre Yönetim Birimi iseniz "Danışmanlık Firması" seçeneğini işaretleyiniz

•Adım 4:Tesisler sayfasında varsa mevcut olan "Firma/İşletmenin Tesis" bilgileri kaydedilir. Başvuru formu çıktısı alınarak ,"Tesisin ya da Firma/İşletmenin" bulunduğu il müdürlüğünden onay alınız

•Adım 5:Onay işlemi tamamlandıktan sonra Çevre Bilgi Sistemine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp belirtmiş olduğunuz uygulama(lar) erişebilirsiniz.

2.aşama: Nakliye başvurusu için üyelik bilgileriniz ile https://online.cevre.gov.tr/adresine giriş yaparak “Atık Yönetim Uygulaması > Atık Gönderim İşlemleri > Taşıma Talebi Ekleme” yolu izlenmeli ve istenen verilerin doldurulması gerekmektedir.

HABER MERKEZİ

 

 

KAYNAK : Bu haber, Keşan Önder Gazetesinin Web Sitesinden alınarak; yayınlanabilmesi için, tarafımcaYazı İşleri Müdürü Cengizhan AKTAN beyden izin alınmıştır.Yayın Hakkı Önder Gazetesine ait Bu Haber Metaryelleri, Adı Geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz girin.

Yorum Yazın