Aksal, müjdeyi verdi: “ Paşayiğit Mahallesinde kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB onaylandı”

Bölgesel Haberler

Aksal, müjdeyi verdi: “ Paşayiğit Mahallesinde kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB onaylandı”
Admin 0
27.11.2018 Salı 13:23
shadow

 

AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksa ldün, bir basın toplantısı düzenleyerek; Keşan’a yapılması planlanan Gıda İhtisas OSB ve yerel seçim sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlere az bir zaman kaldığını söyleyen Aksal, “Partimizin aday belirleme süreci başladı. Bu sürecin bir parçası da, temayüllerdir. Teşkilatlarımıza kimi belediye başkan adayı olarak, görmek istediklerini soruyoruz. Bu yıl ilk defa elektronik ortamda temayül yoklamasını yaptık. Partililerimiz, il merkezlerinde oylarını kullandı ve sonuçlar, genel başkanımızın önüne düştü. Almanya programımızın olması nedeniyle, temayül yoklamasına katılamadım. Ama Türkiye’de olsam dahi vekiller kendi bulundukları illerin temayülüne değil, başka illerin temayülüne katılabiliyor. Temayülden çıkan sonuçları bilmiyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“EDİRNE’YLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

AK Parti olarak, adayları açıklamaya başladıklarını belirten Fatma Aksal, şunları söyledi:“Geçen cumartesi günü 40 ilin belediye başkan adayını açıkladık. Salı günü de, 21 ilimizin adayını açıklayacağız. Açıklanacak iller arasında şuanda, Edirne yok. Edirne’yle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İller tamamlandıktan sonra ilçe bazında açıklamalar yapılacak. Bizim ilçelerimizle ilgili de çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki hafta Edirne merkezin adayının belli olacağını düşünüyorum.”

“BİZİM ÖNCELİĞİMİZ, BÖLGEMİZE HİZMETİN GELMESİ”

Aksal, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti’nin milletvekiliyim ve MKYK üyesiyim. Ben, Edirne ve ilçelerinin belediyelerini almak istiyorum. Bizim önceliğimiz, bölgemize hizmetin gelmesidir. Bu hizmette, AK Parti belediyeciliğiyle gelecektir. Bugün AK Partili İpsala Belediyesi’nin yaptıkları ortadadır. İnşallah bu hizmetlerin daha fazlasını biz, Keşan’da ve Edirne’de yapacağız. Edirne ve tüm ilçelerimizin belediyelerini alarak, AK Parti olarak, daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum.”

“10 AYRI ANKET ŞİRKETİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Aday belirleme sürecinde yapılan anket çalışmaları hakkında dakonuşan Fatma Aksal,“AK Parti, adayların belirlenmesi konusunda çok ciddi anketler yaptırıyor. Bize yakın anket şirketleriyle çalışmıyoruz. Çünkü derdimiz kendimizi kandırmak değil. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi en büyük anket, sandıktır. Biz, 10 ayrı anket şirketiyle çalışıyoruz ve çıkan sonuçlar çok fazla yanılmadı. Anket dışında farklı belirleme kriterlerimiz de var. Gerekli değerlendirmeler bir bütün olarak yapılacaktır. Şuan için Edirne’de ve Keşan’da adayımız ‘şu ya da bu’ diyemez.”ifadelerini kullandı.

“SEÇMEN YERELDE, ŞAHSA BAKARAK OY KULLANIYOR”

‘Yapılan anketlerde, AK Parti’nin oy oranı nedir?’ şeklindeki Aksal, şöyle cevap verdi: “Seçmen yerelde, şahsa bakarak oyunu kullanıyor. Geçen haftalarda yapılan bir ankette, seçmenlerin yaklaşık yüzde 74’ü aday, partiden daha önemlidir diyor. Oy yine bizim AK Parti’nin oyudur. Edirne’de oy oranımız, bizim istediğimiz seviyede değil. Gönlümüz çok yukarılarda olmasını istiyor. Anket çalışmaları, parti bazından çok aday bazında yapılıyor. Çünkü dinamikler çok farklı. Fakat çıkan anket sonuçları bizler açısından çok iyi. Bu seçimlerde umutluyuz ve iddialıyız.”

GIDA İHTİSAS OSB’NİN BÖLGENİN İSTİHDAMINA VE GELİŞİMİNE ÇOK BÜYÜK KATKISI OLACAK

Son olarak Keşan’ın uzun zamandır beklediği ve yılan hikâyesine dönen Gıda İhtisas OSB konusuna değinen Fatma Aksal, “Gıda İhtisas OSB sorunu bir türlü çözülemiyordu. Herkes bununla ilgili açıklamalarda bulundu. Ben elimde veriler olmadan çok fazla konuşmam. Ben aday olduğum gün, Gıda İhtisas OSB’nin çözüleceği yönünde söz vermiştim ve takip edeceğimi söylemiştim. Bugünde, Gıda İhtisas OSB onaylandı. Bakanlıktan yazımız geldi ve bundan sonra süreç devam edecektir. Valilik ve diğer işlemler devam edecek. Keşan’ın en büyük sorunu istihdamdır. Milletvekili olarak, beni en çok yoran konulardan biri istihdam ve iş istekleridir. Keşke iş arayan herkese, şurada başla deme lüksümüz olsa. Herkes memur olmak istiyor. Ama böyle bir durum olmuyor. Gıda İhtisas OSB’nin bölgenin istihdamına ve gelişimine çok büyük katkıları olacaktır.” şeklinde konuştu.

“GEREKLİ İMZALAR ATILDI”

Aksal, sözlerini şöyle tamamladı: “OSB’nin kurulacağı alanla ilgili mera sıkıntısı vardı. Ama orasının mera vasfını kaybettiğini görmekteyiz. İlgili bakanlıkla görüştüğümüzde, artık yaşanan sorunun çözüme kavuşturulmasını istedik. Bakanımızda, Keşan’ın projesinin onaylanmasını istedi ve gerekli imzalar atıldı. Paşayiğit Mahallesi’ndeki 1 milyon 401 bin 711,75 metrekarelik alanın, Gıda İhtisas OSB için tahsisi yapıldı. Kısacası, Gıda İhtisas OSB’nin önü açılmış durumdadır. İnşallah güzel işler olacaktır. Keşan’a kurulacak OSB, tüm bölgeye hizmet verecektir. Keşan olarak bunun meyvelerini alacağız.”

 

 

KAYNAK : Bu haber, Keşan Önder Gazetesinin Web Sitesinden alınarak; yayınlanabilmesi için, tarafımcaYazı İşleri Müdürü Cengizhan AKTAN beyden izin alınmıştır.Yayın Hakkı Önder Gazetesine ait Bu Haber Metaryelleri, Adı Geçen Gazeteden İzin Alınmadan Yayınlanamaz.

 

 

o.tmz.

 

 

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz girin.

Yorum Yazın